Piękny i zdrowy uśmiech w mgnieniu oka!

W wielu Centrach Medycznych  POLMED oferujemy usługi wybielania zębów. Stosujemy najnowocześniejsze i co ważne bezpieczne dla zębów metody.

Są w życiu sytuacje kiedy szczególnie zależy nam na demonstracji bieli naszych zębów. Piękny uśmiech ma też ogromne znaczenie dla naszego emocjonalnego stanu i może wpłynąć na naszą samoocenę- oczywiście pozytywnie!

Teraz i CM w Poznaniu uzupełnił ofertę stomatologiczną o usługi wybielania! Do rezerwacji wizyty zapraszamy na polmed.pl i do CM POLMED w Poznaniu, przy ul.Góreckiej 1

 

Przed podjęciem decyzji o wybieleniu zębów, ważne będzie aby wcześniej zasięgnąć opinii lekarza dentysty, który odpowiednio przygotuje zęby np. poprzez higienizację, czyli scaling, polerowanie, piaskowanie fluoryzację oraz wyleczy ubytki próchnicowe.

Pamiętajmy, że wybielanie poza efektami niesie także konieczność wymiany niektórych dotychczasowych wypełnień dla osiągnięcia ostatecznego estetycznego rezultatu.

Zęby wybielane są preparatem Opalescence BOOST tylko do użytku gabinetowego w ciągu jednej wizyty. Jest to żel 40% działający bez konieczności naświetlania. Zabieg trwa około 50 minut w trakcie których dwa razy po 20 minut precyzyjnie aplikuje się świeży odczynnik każdemu pacjentowi.

Skład żelu wybielającego pomaga zachować zdrowe szkliwo podczas procedury, dlatego, w razie konieczności zabieg można powtórzyć.

Warunkiem niezbędnym do osiągnięcia zadowalającego efektu jest współpraca z pacjentem. Przez dwie godziny po wyjściu z gabinetu nie należy jeść i pić niczego poza wodą. Zalecana jest tak zwana „biała dieta”, czyli pokarmy nie posiadające barwników przez co najmniej 3 dni. Pomoże również szczotkowanie zębów łagodną pastą wybielającą .Szkliwo zębów jest częściowo odwodnione więc nie przestrzeganie rygoru „białej diety” może zniwelować efekt wybielania. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia  na kilka dni.

Po wybielaniu należy liczyć się z nadwrażliwością zębów która zazwyczaj znika w ciągu 3 dni. Dyskomfort może pojawić się szczególnie przy zmianach temperatury, zwłaszcza na zimno  a także podczas spożywania kwaśnych i gazowanych produktów. Środek wybielający może wywołać białe plamy na dziąśle oraz czasowo je podrażnić jednak zazwyczaj w ciągu 2 godzin nie ma już po tym śladu. Wybielanie nie zawsze rozjaśnia zęby w stopniu zadowalającym pacjenta, ale na pewno w znacznym stopniu poprawia wrażenia estetyczne.

 

Żródło: Informacje przygotowała doktor stomatologii- Pani Viktoria Karlak, CM POLMED w Poznaniu