Akcja profilaktyczna POLMED dla dzieci z Domu Dziecka w Łodzi

W maju specjaliści dermatolodzy z Centrum Medycznego POLMED zbadali znamiona skórne u dzieci w Domu Dziecka w Łodzi.

W ramach misji firmy POLMED S.A. „na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie ludzi” dlatego też  bezpłatnie przebadaliśmy wychowanków domu dziecka. Pomysł na zorganizowanie bezpłatnych badań zrodził się z potrzeb placówek oraz troski o najmłodszych.

Wybór padł na „Dom Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi”, w którym przebywają dzieci w wieku od roku do 7 lat, zatem takie które wymagają wsparcia we wszystkich strefach rozwoju oraz w tym najważniejszym aspekcie jakim jest zdrowie. Na tak wczesnym etapie życia muszą być one objęte opieką specjalistów, aby można im było zapewnić odpowiednie wychowanie oraz nadrobić straty rozwojowe i emocjonalne. Maluchy przebywające w tym domu przeszły trudny okres w swoim życiu, a pobyt w placówce ma im zapewnić optymalne warunki do życia.

Chcąc aktywnie włączyć się w pomoc postanowiliśmy zorganizować dla ponad 25 dzieci badania dermatoskopowe mające na celu wczesne wykrycie zmian skórnych wymagających leczenia.  Dermatolog  z Centrum Medycznego POLMED tłumaczył również dzieciom jak ważne jest dbanie o skórę i ochronę przeciwsłoneczną. Jak w odpowiedni sposób się zabezpieczać np. nosząc okrycia głowy i używając odpowiednich kremów z filtrem, pamiętając o tym, ile uśmiechu i radości daje korzystanie ze słońca i zabawa na świeżym powietrzu.

(c) Beata Czarnecka

(c) Beata Czarnecka

(c) Beata Czarnecka

(c) Beata Czarnecka