Jedna z największych firm medycznych w Polsce świętuje swoje 20-lecie

POLMED S.A. – firma należąca do ścisłej czołówki firm na polskim rynku prywatnej opieki medycznej, świętuje właśnie 20-lecie działalności. Jubileuszowy rok POLMED poprzedził istotnymi zmianami w podejściu do swojego rozwoju. Firma zrezygnowała z uczestnictwa na GPW, postawiła na rodzinny charakter biznesu i zapowiedziała akwizycje.

W dniu 1 kwietnia 2019 roku POLMED SA świętuje 20-lecie obecności na polskim rynku usług medycznych. Rozpoczynając działalność od niewielkiej lokalnej przychodni, firma rozwinęła swoją działalność obejmując usługami teren całej Polski. Obecnie POLMED to 22 własne Centra Medyczne i ponad 3000 Partnerów Medycznych w całej Polsce. Firma obsługuje już ponad 500 tys. pacjentów.

Naszą ambicją zawsze było szybkie i sprawne dostarczanie usług medycznych. Dlatego wiele lat temu wraz ze wspólnikiem zrezygnowaliśmy z pracy w państwowej służbie zdrowia i dlatego od 20 lat konsekwentnie rozwijamy naszą firmę. – mówi Radosław Szubert, współzałożyciel i Prezes Zarządu POLMED S.A.. Usługa medyczna ma swoją specyfikę – dotyczy zdrowia więc wiąże się ściśle z poczuciem komfortu i bezpieczeństwa pacjenta. Ale jest przede wszystkim usługą, którą pacjent chce otrzymać szybko i na najwyższym poziomie jakościowym.

Budując strategię biznesową POLMED postawił na elastyczność w konstruowaniu oferty i dostępność do usług bez długiego okresu oczekiwania na wizytę. Stąd rozwój sieci Partnerów Medycznych i plany dotyczące przejmowania silnych lokalnych firm medycznych, które staną się ważnym partnerem POLMEDU w regionach.

Elastyczność jest również ważnym atutem firmy we współpracy z biznesem. POLMED ma silną pozycję rynkową zarówno w obszarze abonamentów dla firm, jak również medycyny pracy.

Obsługujemy już ponad 3000 firm, poczynając do niewielkich lokalnych przedsiębiorstw, kończąc na ogólnopolskich grupach kapitałowych i działających w Polsce globalnych korporacjach. – mówi Romuald Magdoń, współzałożyciel firmy i Wiceprezes Zarządu. Firmy potrzebują oferty dopasowanej do swojej specyfiki a my taką ofertę mamy. Podejmujemy decyzje szybko i nie boimy się odchodzenia od ustalonych schematów obsługi – jeśli klient właśnie tego potrzebuje.

W swojej misji POLMED ma nie tylko zapewnienie szybkiej i sprawnej opieki medycznej, ale również inspirowanie pacjentów do zajmowania się swoim zdrowiem. W aktywności edukacyjnej POLMED zamierza koncentrować się na profilaktyce, badaniach i promowaniu wszelkiej aktywności służącej zachowaniu zdrowia i poprawie dobrostanu pacjentów.