Startuje VIII odsłona Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna bo Zdrowa”

Startuje VIII odsłona Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna bo Zdrowa”
– zrób bezpłatną cytologię i zadbaj o siebie z Kwiatem Kobiecości oraz Centrami Medycznymi POLMED!

Już w najbliższy weekend 21 – 22 stycznia br. przed kinem Kinoteka stanie specjalny cytobus a w nim personel medyczny POLMED, w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna bo Zdrowa”, organizowanej przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości, a w nim każda kobieta będzie mogła wykonać bezpłatne badanie cytologiczne i odebrać prezent. Podświetlony tego dnia Pałac Kultury i Nauki na czerwono sygnalizować będzie oficjalny start kampanii.

21 stycznia 2017 roku, po raz ósmy, wystartuje Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna bo Zdrowa”, zainicjowana przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. Centra Medyczne POLMED sa partnerem medycznym akcji. Celem akcji jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktycznych badań ginekologicznych. W tegoroczną odsłonę akcji zaangażowały się znane i lubiane gwiazdy: Katarzyna Żak, Anita Sokołowska, Paulina Chruściel, Anna Kalczyńska a także Ida Karpińska, prezes i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. Tegoroczne hasło kampanii „Wpadnij na przegląd do ginekologa” jest nawiązaniem do koncepcji przeglądu. Skoro dbamy o swoje bezpieczeństwo robiąc coroczny przegląd, to powinnyśmy zadbać również o siebie i nasze życie.
Kolorem przewodnim raka szyjki macicy w Polsce jest czerwony i właśnie na czerwono w dniach 21-22 stycznia podświetlony zostanie Pałac Kultury i Nauki. Działanie to ma na celu zwrócenie uwagi Polek na raka szyjki macicy w Polsce. Nieprzypadkowo, odbędzie się to właśnie w tych dniach, ponieważ właśnie 22 stycznia rozpoczynają się obchody Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Zrób cytologię, bądź z nami i wpadnij na przegląd!

21 – 22 stycznia w godzinach 10:00 – 21:00 na placu Defilad 1 pod kinem „Kinoteka” w Warszawie będzie stał cytobus w którym personel medyczny Centrum Medycznego POLMED będzie wykonywał bezpłatną cytologię. Na miejscu będzie można spotkać Ambasadorki kampanii,  które wykonają badanie cytologicznie, aby dać dobry przykład wszystkim kobietom i przede wszystkim udowodnić, że to badanie trwa zaledwie 5 minut.